IKI Catering s.r.o.

Výnos
8.5 % p.a.
Způsob splácení
Anuitně
Splatnost
36 měsíců
Končí za
Ukončeno
Zainvestováno 2 030 000 Kč / 1 900 000 Kč
Zainvestováno 2 030 000 Kč / 1 900 000 Kč
Podílí se 113 investorů
Tuto investici jste nestihli. Zaregistrujte se a příště vám nic neuteče.

Základní informace

  • Purkyňova 97a 61200 Brno

Soubory ke stažení

Dostupné pouze pro přihlášené uživatele.

O společnosti IKI Catering s.r.o.

Příběh

Manželé Michaela a Radek Klimešovi stojí v čele několika úspěšných gastro společností, které v Brně provozují 2 restaurace (U Karla a U Dřeváka Beer&Grill) a bistro Biif.

Společnosti jsou personálně a manažersky spojené. Lze je tak považovat za společné, rodinné podnikání manželů Klimešových, které se kromě restaurací zaměřuje i na stánkový prodej na festivalech a městských brněnských slavnostech.

Pokud jste vzhledem k nedávné situaci nedůvěřivě pozvedli obočí již u první věty a zmínce o gastronomii, tak věřte, že další řádky vás jistě přesvědčí o smysluplnosti této investiční příležitosti!

Před jarem 2020 byly zmíněné podniky ekonomicky soběstačné a ziskové. S nástupem protipandemických opatření se samozřejmě dveře restaurací pro hosty na nějakou dobu uzavřely, ale Klimešovi neváhali ani minutu, otevřeli výdejová okna a zahájili rozvoz.
Tato blesková reakce jim zajistila byznysový růst i v období pandemie a samotný rozvoz generoval 70 - 80 % tržeb.

Největší nárůst tržeb z tohoto malého brněnského gastro impéria zaznamenala společnost IKI s.r.o., která se v loňském roce dostala kapacitně až na hranu svých možností.
Manželům Klimešovým se však podařilo spojit síly a využít kapacit další brněnské společnosti BurgerCorp s.r.o.
Mohli tak využít jejich pronajatých prostor, kuchyňského vybavení rozvozové kuchyně a také značky BURGER INN.

Výsledek? I díky tomuto navýšení kapacit a převzetí značky společnost dokázala vyrůst a jen během prvního letošního čtvrtletí dosáhla na obrat 7 mil. Kč. Pro srovnání, tržby za celý rok 2019 byly na úrovni 9 mil. Kč.
S tím, jak dochází k rozvolnění opatření a restaurace mají možnost opět otevřít své dveře hostům, je reálný předpoklad dosažení obratu 20 mil. Kč v roce 2021!

Následně se manželům Klimešovým podařilo vysoutěžit možnost odkoupit aktiva společnosti BurgerCorp s.r.o.
Kapacitně tak zvládnou tento skokový růst, který po otevření restaurací ještě zesílí. Odkup aktiv je zároveň důvodem, proč Klimešovi přichází na platformu finGOOD pro kapitál, kterým tuto investici profinancují.

Jak již bylo zmíněno, společnosti jsou administrativně i personálně propojené a spol. IKI s.r.o. je zároveň hlavním ručitelem sesterské společnost IKI Catering s.r.o., která je v tomto případě žadatelem o úvěr.

Plně si uvědomujeme, že pro podnikatelé v gastru nebyl loňský rok procházkou růžovým sadem (a to je slabý výraz...), ale o to větší radost máme z úspěchu manželů Klimešových, kterým se situaci podařilo nejen ustát, ale rovnou využít veškeré příležitosti, které se jim naskytly. Díky tomu se jejich podnikání daří lépe než kdy předtím!

 

Jaké jistoty nabízíme

Úvěr bude zajištěn směnkou s avalem p. Klimeše a společnosti IKI, s.r.o. a dále také notářským zápisem s přímou vykonatelností.