Rybka - stavby a služby, s.r.o.

Výnos
6 % p.a.
Způsob splácení
Balonově
Splatnost
24 měsíců
Končí za
Ukončeno
Zainvestováno 3 927 000 Kč / 3 000 000 Kč
Zainvestováno 3 927 000 Kč / 3 000 000 Kč
Podílí se 158 investorů
Tuto investici jste nestihli. Zaregistrujte se a příště vám nic neuteče.

Základní informace

  • Purkyňova 97a 61200 Brno

Soubory ke stažení

Dostupné pouze pro přihlášené uživatele.

O společnosti Rybka - stavby a služby, s.r.o.

Příběh

Máte dojem, že je vám společnost Rybka - stavby a služby s.r.o. povědomá? Správně! Již koncem roku 2020 měli investoři naší platformy možnost investovat do první tranše úvěru a společnost tak pro svůj další rozvoj získala bezmála 8 milionů korun.

Tato rostoucí stavební společnost zaujala investory hlavně širokým spektrem činností, stabilitou a historií sahající až do roku 2007. Přesněji řečeno, v tomto roce společnost vznikla transformací ze živnosti pana Norberta Rybky, který se stavebnictví věnoval již od roku 1993.

Dnes, o téměř 30 let později, stojí v čele jeho syn Bc. David Rybka a společnosti se nebývale daří. Ještě v listopadu, když jsme chystali první tranši, nám pan David Rybka jakožto jediný současný majitel a jednatel říkal:

“Současná situace a opatření se našich zakázek nijak výrazněji nedotýká, za což vděčíme samozřejmě i tomu, že zakázky jsou nasmlouvány dlouho dopředu. V tomto roce pravděpodobně poprvé přesáhneme obrat 50 mil. Kč.”

Těžko mu zazlívat, že se netrefil úplně přesně. Jeho společnost totiž zakončila rok 2020 obratem přesahujícím dokonce 62 mil. Kč (meziroční nárůst 23 %!) a přitom si zachovala 8% ziskovost (4,98 mil. Kč).

Pojďme si připomenout, čím přesně se společnost zabývá. Mezi široké spektrum činností patří stavby rodinných domů na klíč, rekonstrukce (zejména administrativních a občanských staveb, ale i RD), zateplování budov, občanská a průmyslový výstavba (sklady, výrobní haly apod.), dláždění a půjčovna a montování lešení značky Layher. Sluší se určitě uvést i to, že společnost zavedla systém řízení jakosti dle ČSN EN ISO 14001:2001 a dále zaveden systém managementu bezpečnosti a ochrany zdraví ČSN OHSAS 18001:2008. Takto široký záběr už si samozřejmě žádá silné personální zázemí - Rybka zaměstnává cca 60 kmenových zaměstnanců různých specializací.

Pokud vás zajímají další ekonomické detaily či struktura majetku společnosti, vše naleznete jako obvykle v podrobné analýze (pro přihlášené).

Na co chceme půjčit

Spol. Rybka - stavby a služby s.r.o. má opět (obdobně jako v první tranši minulý rok) jedinečnou příležitost výhodně zakoupit investiční pozemek. Následně jej zkultivuje, zhodnotí a se ziskem prodá.

Jaké jistoty nabízíme

Úvěr je zajištěn směnkou s avalem majitele a zástavou nemovitosti (areál, jehož hodnota je stanovena znaleckým posudkem na 12,38 MCZK). Jedná se o shodnou nemovitost, kterou je zajištěna předchozí tranše úvěru. Hodnota nemovitosti je dle znaleckého posudku dostatečná, aby s rezervou pokryla oba poskytnuté úvěry.