Rybka - stavby a služby, s.r.o.

Výnos
8 % p.a.
Způsob splácení
Balonově
Splatnost
24 měsíců
Končí za
Ukončeno
Zainvestováno 7 758 000 Kč / 7 000 000 Kč
Zainvestováno 7 758 000 Kč / 7 000 000 Kč
Podílí se 182 investorů
Tuto investici jste nestihli. Zaregistrujte se a příště vám nic neuteče.

Základní informace

  • Purkyňova 97a 61200 Brno

Soubory ke stažení

Dostupné pouze pro přihlášené uživatele.

O společnosti Rybka - stavby a služby, s.r.o.

Příběh

Výborná investiční příležitost, která potěší investory do tradiční kategorie “cihly a malta”, tedy něčeho hmotného a hmatatelného. Zároveň se jedná o zajímavou možnost diverzifikace portfolia pro ty z vás, kteří jste investovali do nedávných investičních příležitostí z kategorie služeb nebo e-commerce. A do třetice všeho dobrého: jedná se o úvěr s jednorázovou (tzv. balonovou) splátkou na konci úvěrového období, což pro investory znamená nadstandardní zhodnocení.

Porovnejte si výnos při balonové a anuitní splátce >>

Rozhovor s majitelem společnosti >>

Společnost Rybka - stavby a služby s.r.o. (dále také i “Rybka”) vznikla v roce 2007 transformací ze stavební společnosti Norbert Rybka, jejíž historie sahá hluboko do 90. let, přesněji do roku 1993. Dnes je jediným jednatelem a společníkem pan Bc. David Rybka, syn původního zakladatele společnosti. Pan David Rybka je dále také 100% akcionářem ve společnosti Rybka Building a.s. (se zákl. kapitálem 2 mil. Kč). Tato akciová společnost je pak 100% vlastníkem dceřiných společností Rezidence Anna s.r.o., Rodinné domy Petřvald s.r.o. a Rybka reality s.r.o.

Že je to složité? Ale kdepak, všechny vazby vedou zpět k jedinému majiteli, panu Davidu Rybkovi. Jednotlivé divize a obory činností se však velmi rychle rozvíjely, a proto došlo k jejich rozdělení na samostatné subjekty, což ještě více urychlilo jak jejich další růst i profesionalizaci.

Žadatelem o investiční kapitál je však právě společnost Rybka - stavby a služby s.r.o., mezi jejíž široké spektrum činností patří stavby rodinných domů na klíč, rekonstrukce (zejména administrativních a občanských staveb, ale i RD), zateplování budov, občanská a průmyslový výstavba (sklady, výrobní haly apod.), dláždění a půjčovna a montování lešení značky Layher. Sluší se určitě uvést i to, že společnost zavedla systém řízení jakosti dle ČSN EN ISO 14001:2001 a dále zaveden systém managementu bezpečnosti a ochrany zdraví ČSN OHSAS 18001:2008.

Takto široký záběr už si samozřejmě žádá silné personální zázemí - Rybka zaměstnává cca 60 kmenových zaměstnanců různých specializací. To už je slušné zázemí a u řeči čísel ještě chvilku zůstaňme. Tržby společnosti v minulém roce dosáhly 46 mil. Kč a v tomto roce rozhodně nezpomaluje, v srpnu 2020 dosáhly výše 37 mil. Kč!

Veškeré ekonomické detaily a strukturu majetku společnosti naleznete jako obvykle v podrobné analýze (pro přihlášené), takže se pojďme podívat na další vize a plány a také na důvod, kvůli kterému si společnost přišla pro čerstvý kapitál právě na finGOOD.

Majitel společnosti pan David Rybka k tomu říká: “Současná situace a opatření se našich zakázek nijak výrazněji nedotýká, za což vděčíme samozřejmě i tomu, že zakázky jsou nasmlouvány dlouho dopředu. V tomto roce pravděpodobně poprvé přesáhneme obrat 50 mil. Kč a v příštím roce očekáváme další nárůst na 70 mil.”

Slušný výkon, u kterého lze predikovat provozní marži ve výši 7 - 8 %.

Na co chceme půjčit

Společnost využije finance pro nákup investičních pozemků a retailových nemovitosti, které následně zhodnotí a rozprodá se ziskem, což je efektivní a funkční byznys model. V rámci synergie proběhne odprodej prostřednictvím Rybka reality s.r.o.

Jaké jistoty nabízíme

Úvěr je zajištěn směnkou s avalem majitele a zástavou nemovitosti (znalecký posudek stanovil hodnotu nemovitosti na 12,38 MCZK).