HCA Industry a.s.

Výnos
9 % p.a.
Způsob splácení
Anuitně
Splatnost
36 měsíců
Končí za
Ukončeno
Zainvestováno 3 537 000 Kč / 3 000 000 Kč
Zainvestováno 3 537 000 Kč / 3 000 000 Kč
Podílí se 163 investorů
Tuto investici jste nestihli. Zaregistrujte se a příště vám nic neuteče.

Základní informace

  • Purkyňova 97a 61200 Brno

Soubory ke stažení

Dostupné pouze pro přihlášené uživatele.

O společnosti HCA Industry a.s.

Příběh

Společnost HCA Industry a.s. (dále i HCA) je formálně řízená jejím jediným akcionářem a členem představenstva Martinem Holubem a jeho bratrem Luďkem Holubem. Avšak neformálně se na řízení podílí i jejich otec Ludevít Holub, který v roce 2009 společnost založil a nyní dohlíží primárně na finanční řízení, v čemž má neoddiskutovatelné zkušenosti z jeho dlouholeté manažerské kariéry z několika špičkových českých společností.

Přestože z dlouhodobého hlediska dochází v této rodinné firmě k mezigeneračnímu předávání otěží, aktuálně je toto rodinné trio perfektně sehrané a každý má zde hraje svou podstatnou roli. Jak se říká, “víc hlav víc ví, víc rukou víc zmůže” a to beze zbytku platí i v HCA, jejíž aktivity jsou rozkročené mezi dva stěžejní obory: recyklace plastů a automotive.

Tato nezvyklá multioborová kombinace přináší do společnosti stabilitu a odolnost vůči cyklickým výkyvům hospodářství. Na recyklaci plastů nemají v podstatě žádný vliv ani současná koronavirová opatření nebo roční období, dlouhodobě je toto odvětví na vzestupu nejen v Česku. V HCA tvoří recyklace plastů nezanedbatelných 80 % z obratu dosahujícího 45 mil. Kč (2019) a společnost patří do první trojky největších zpracovatelů odpadních surovin typu PET. Martin, starší z bratrů Holubových, zaštiťuje v HCA Industry hlavně technickou část provozu a právě jeho znalosti z oboru strojírenství přispěly ke zdokonalení a zefektivnění výrobní linky a zvýšení kvality výstupní suroviny. I díky tomu nyní HCA jedná s dalším potenciálním odběratelem v Německu, což by do budoucna znamenalo další růst byznysu a rozšíření výrobních kapacit o novou výrobní linku.

Je pochopitelné, že nejeden investor se v dnešní době může pozastavit nad automotive, druhým oborem činnosti HCA, který generuje zbývajících 20 procent obratu. Když se však podíváme dál než na křiklavé nadpisy v médiích, lze objektivně říci, že realita je poněkud odlišná - aspoň v případě HCA, kde se i ke strojírenské činnosti pro automotive odvětví přistupuje podstatně chytřeji. HCA pro své klienty v Německu, Polsku a Španělsku zajišťuje řezání a obrábění hliníkových trubek a profilů ve větších seriích. Rodinné trio se však nežene za uměle nafouknutými obraty, ale naopak pro své klienty pracuje pouze tzv. ve mzdě - v obratech tedy není zahrnutý žádný materiál, ale pouze cena samotné práce a zpracování výrobků. Tímto přístupem je redukováno riziko a kapitálová náročnost, protože tyto náklady nese klient.

Zmínili jsme, že HCA Industry a.s. je rodinným byznysem, avšak Holubovi mluví jako o “širší rodině” i o svých čtyřech desítkách zaměstnanců. S nimi několikrát do roka stihnou třeba společnou pohodovou grilovačku, avšak v začátcích to rozhodně nebyla idylka. V provozu na recyklaci odpadů ve Stráži pod Ralskem bylo poměrně těžké najít nové a spolehlivé zaměstnance. Holubovi dali šanci mimo jiné mnoha lidem, kteří se ocitli takřka na okraji společnosti a přestože to nebylo vždy jednoduché, společnými silami vybudovali spolehlivý a loajální tým.

“Ke každému jsem měl individuální přístup, na každého platí něco jiného, ale za těch 5, 6 let se nám ve Stráži vyprofilovalo zdravé jádro zaměstnanců, kteří si osvojili pracovní návyky. Váží si své práce a váží si toho, že je nikdo nediskriminuje. Zpočátku třeba nešli v pondělí do práce, protože se jim nechtělo. Teď jdou, protože prostě toho Holuba nechtějí zklamat” glosuje situaci nejmladší z rodinného tria Luděk.

Na co chceme půjčit

Společnost využije získané prostředky na předplatby materiálu kvůli úspoře z rozsahu, ale také na další modernizace a rozvoj výrobních linek.

Jaké jistoty nabízíme

Společnost nabízí zajištění formou firemní směnky s avalem majitele a zástavu movitého majetku v hodnotě 4 MCZK.