SB BIOenergy & fund s.r.o.

Výnos
11 % p.a.
Způsob splácení
Balonově
Splatnost
9 měsíců
Končí za
Ukončeno
Zainvestováno 1 167 000 Kč / 1 110 000 Kč
Zainvestováno 1 167 000 Kč / 1 110 000 Kč
Podílí se 133 investorů
Tuto investici jste nestihli. Zaregistrujte se a příště vám nic neuteče.

Základní informace

  • Purkyňova 97a 61200 Brno

Soubory ke stažení

Dostupné pouze pro přihlášené uživatele.

O společnosti SB BIOenergy & fund s.r.o.

Příběh

Společnost SB BIOenergy & fund s.r.o. patří do širší skupiny kolem pánů Davida Vagnera a Borise Kubovčiaka, kteří nejsou investorům Fingoodu neznámí a projektu jejich společnosti Vci již mohli investovat.

Společnost má v plánu zakoupit strojní zařízení na výrobu palivového dřeva. Jedná se o jednoduchou investici, která využívá aktuální energetickou příležitost na trhu. Koupě navazuje na předchozí pořízení pily se sušárnou, která je primárním zpracovatelem kulatiny pro palivové dříví.

Synergie
Záměr zapadá  do strategie společnosti na rozvoj aktivit v oblasti zpracování dřevní hmoty a následnou výrobu BIO paliv. Specializovat se chce především na produkci briket, pelet a doplňkového sortimentu palivového dřeva. Společnost má příležitost nakoupit kulatinu za původní ceny. Na celý rok 2023 má také zafixovanou cenu energií na hodnotě cca 3,5 Kč/kW.

Tato investice je velmi zajímavá vzhledem k energetické situaci na trhu. Nabízí kombinace mixu výhod - levná vstupní surovina, vysoká poptávka po palivovém dřevu, ještě více než rok fixované ceny energií, zázemí fungující firmy, velmi kvalitní stroj s rychlou
dodávkou a vysokou produkcí, nastartované odběratelské vztahy pro okamžitou expedici
vyprodukovaného dřeva.